Čello Cēsis. Džovanni Sollima. (ne)TRADICIONĀLI

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

19.12.2021

Laiks

19:00

Cena

12€ - 25€

Starptautiskā festivāla Čello Cēsis koncerts, kas solista slimības dēļ nenotika septembrī, būs baudāms šajā ziemas vakarā, kopā ar itāļu čellistu un komponistu Džovanni Sollimu.

Bez Sollimas radītajām kompozīcijām neizpaliek teju neviena čella mūzikai veltīta programma, bet Latvijā viņš viesosies pirmo reizi un Čello Cēsis dzirdēsim oriģinālu un netradicionālu Sollimas soloprogrammu, kurā skanēs gan Baha un Stravinska skaņdarbi, gan itāļu tautas melodiju un Džimija Hendriksa hitu pārlikumi čellam.

Džovanni Sollima ir klasiskās mūzikas mākslinieks ar rokzvaigznes statusu; orķestru pasaules Džimijs Hendriks, kas iedvesis jaunu elpu instrumentā, ko pasaule pazīst jau vairāk nekā 300 gadus – čellā. Viņa radīto mūziku iemīļojusi ļoti plaša auditorija – no izteiktiem akadēmiskās mūzikas klausītājiem, līdz smagākas un alternatīvākas mūzikas cienītājiem.

Sadarbojies ar tādiem diriģentiem kā Rikardo Muti un orķestriem kā Čikāgas Simfoniskais orķestris, Karaliskais Concertgebouw orķestris, Berlīnes Konzerthausorchester un daudziem citiem. Sicīlietis komponējis mūziku ikoniskā amerikāņu režisora, teātra un audiovizuālo mediju mākslinieka Roberta Vilsona, britu režisora Pītera Grīneveja un aktieris, režisora un scenārista Džona Turturro darbiem.

Sollima pazīstams ar to, ka klasikās mūzikas šedevriem un rokmūzikas hitiem veido orģinālus pārlikumus savam instrumentam – čellam. Viņa soloprogrammas ir “trakas” un dažādas – no baroka līdz rokam un no etno līdz pašradītām kompozīcijām.

Koncerts 1 daļā, 1,5 h.

Pēc koncerta visus interesentus aicinām palikt uz Pēckoncerta sarunu ar Džovanni Sollimu.

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Cēsu novada pašvaldība.

Biļete uz koncertu ir derīga tikai kopā ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, personalizēta biļete un derīgs sertifikāts. Lūdzam uz pasākumu ierasties savlaicīgi.