ČELLO CĒSIS AMBIENT. TAER_Sebastian Plano&Tom Adams, RESINA, Margarita Balanas

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

18.09.2021

Laiks

19:00

Cena

15€ - 20€

Ievadot jau septīto Starptautisko festivālu Čello Cēsis, tapusi vēl nebijusi, alternatīva programma, kas būs saistoša klausītājiem, kuru mūzikas gaume un ierastā koncertu pieredze ir bijusi citādāka, gan klasikas cienītājiem. Viena vakara gaitā izskanēs veselas trīs koncertprogrammas, kas katra atspoguļos citu mūzikas žanru un skanisko meklējumu ceļu.

Minimālisma, elektronikas un akustiskās mūzikas noskaņas gaidāmas argentīniešu izcelsmes Berlīnē dzīvojošā čellista un komponista Sebastiana Plano un britu pianista un komponista Toma Adamsa tandēmā. Abus mūziķus klausītāji Cēsīs iepazinuši jau 2019. gadā, kad solo programmām viņi uzstājās koncertzāles Ambiente skatuve sērijā. Mākslinieku savstarpējā sadarbība aizsākusies jau pirms vairākiem gadiem, kad Plano kā producents strādājis pie Adamsa albuma ieraksta. Festivālā Čello Cēsis izskanēs mūziķu kopprojekts TAER. Multiinstrumentāls, atmosfēru radošs, intīms un lirisks – tā varētu raksturot čella skanējumu, ko iepazīsim šajā vakarā.

Līdzās ambientajai Plano un Adamsa programmai, dzirdēsim poļu komponistes, čellistes un neatkarīgās mūzikas skatuves pārstāves Resinas jaunāko koncertprogrammu sadarbībā ar perkusiju meistaru Mateusz Rychlicki. Absolvējot Gdaņskas mūzikas akadēmiju, Resina savā muzikālo ceļu izvēlējusies alternatīvajā virzienā un aktīvi darbojusies Polijas neatkarīgās mūzikas laukā jau no 2000.gada. Resinas skaņdarbu skanējums ir eksperimentāls, neprognozējams un pilns intensīvas, emocionāli rezonējošas vibrācijas. Čells, skaņu cilpas, elektronika, perkusijas un Resinas vokāls – tas viss kopā rada unikālu, piesātinātu un elektrizētu skanējumi, kas paralēli ļauj pastāvēt gan skaņdarba struktūrai, gan improvizācijai. Resina komponējusi arī kino un teātrim, viņas skaņdarbi izmantoti modes namu Gucci un Givenchi skatēs, kā arī Netflix filmas “Divi pāvesti” (The Two Popes) video pieteikumā. Šī gada rudenī “Fat Cats Records” paspārnē iznāk arī Resinas jaunākais albums.

Trešā Čello Cēsis Ambient māksliniece ir festivālā jau vairākkārt viesojusies čelliste Margarita Balanas. Jaunās koncertprogrammas “1920” koncepts radīts kopdarbībā ar skotu komponisti Lūsiju Trīčeri un tajā dzirdēsim komponistes jaundarba “Portāli” pirmatskaņojumu, kas radīts īpaši Čello Cēsis. Programmas konceptā ir džeza ietekme un noskaņas. Tiks atskaņota arī franču džeza komponista Kloda Bolinga svīta čellam un džeza trio, kurā džezs savijas ar klasisko mūziku un, kas komponēta iedvesmojoties no J.S. Baha. Programmā iekļautā mūzika aranžēta specifiskam instrumentu sastāvam – čellam, perkusijām, klavierēm un kontrabasam.

 

Līdz 15.augustam biļetes par cenu 15 EUR, vēlāk – 20 EUR.

 

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Cēsu novada pašvaldība.

Biļete uz koncertu ir derīga tikai kopā ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, kas apliecina, ka apmeklētājs ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā. Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, personalizēta biļete un derīgs sertifikāts. Lūdzam uz pasākumu ierasties savlaicīgi.

*Pasākumā netiek ielaisti pirmsskolas vecuma bērni.

**Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.