Biedrības „Zvannieku mājas” bērnu gleznu izstāde ”No sirds uz dvēseli”

Vieta Cēsu pils komplekss, Pils laukums 9, Cēsis, Latvija

Datums

22.10.2023 - 29.10.2023

No šī gada 22. līdz 29. oktobrim Cēsu Vēstures un mākslas muzeja Apmeklētāju centrā (Pils laukumā 9) tiks skatāma biedrības “Zvannieku mājas” bērnu gleznu izstāde “No sirds uz dvēseli”.

Kā tapa šīs gleznas?

Visas vasaras gaitā, Zvannieku mājās, mākslinieces Aļenas Savjuk (Alena Savyuk) vadībā no-tika profesionālās darbnīcas-meistarklases. Tajās piedalījās 23 bērni, kuri apguva dažādu valstu un kontinentu, piemēram, Ķīnas, Korejas, Austrālijas, Eiropas un Amerikas glezniecības tehnikas pamatus. Gleznas bērniem izdevās ļoti oriģinālas un interesantas. Atbalstot paaudžu saikni, bērni, pēc izstādes, nolēma savus darbus dāvināt Sociālajos aprūpes centros un internātos dzīvojošiem vecāka gadagājuma cilvēkiem.

Kas ir „Zvannieku mājas”?

„Zvannieku mājas” atrodas Vaives pagastā, un to saimnieks ir LU profesors, teologs un mācītājs Juris Cālītis. Mājas darbojas pēc saimes principa, kurā ir kopīga dzīvošana, kopīga saimniecība, darbs, maltītes, atpūta un savstarpējs atbalsts. Tur mācās arī uzticēties un kalpot viens otram. Šāda paplašinātas ģimenes dzīve, kurā noris aktīva paaudžu sadarbība, ļauj dzīvot vairākām ģimenēm un kopīgi audzināt bez vecākiem palikušos dažāda vecuma bērnus. Ir arī vairāki jaunieši ar invaliditāti, kuri tur var izpaust savas spējas un jēgpilni piepildīt ikdienu. Šobrīd kopienā dzīvo 25 cilvēki vecumā no 2 līdz 96 gadiem. Šeit ir arī atbalsta centrs tām ģimenēm kas vēlas, vai jau ir uzņēmuši savās mājās bērnus, kas palikuši bez vecākiem. Audžuģimenēm, aizbildņiem un adoptētājiem ir iespēja saņemt atbalstu, satikt domubiedrus, dalīties ar savām grūtībām un sasniegumiem. Biedrība “Zvannieku mājas” atrodas Cēsu novada Vaives pagastā, kontakttālrunis 28646241, epasts: centrs.zvannieki@gmail.com.

Kas ir projekts „No sirds uz dvēseli”?

Tas aizsākās jau pirms trim gadiem, un apvieno dažādu stilu, tehniku un žanru profesionālos māksliniekus un amatierus, kā arī tos, kuru sirdīs ir vieta mākslai, līdzjūtībai un sirds siltumam.

Projekta mērķis ir daļu no mākslinieka meistarības un pozitīvām emocijām nodot tiem, kam tas ir tik ļoti nepieciešamas, un lai katrs sociālās aprūpes centra iedzīvotājs varētu atrast savai dvēselei tīkamāko gleznu. Tai ir jāiekrāso viņu dzīvi košākās krāsās.

Mākslinieki un brīvprātīgie projektā piedalās bez atlīdzības, un rīko meistarklases kā senioriem aprūpes centros, tā arī labdarības meistarklases dažādās Latvijas pilsētās. Tajās uzgleznotie darbi arī tiek nodoti projekta īstenošanai. Projekta brīvprātīgo komanda noformē dāvinātos darbus un aizved uz sociālās aprūpes centriem visā Latvijā. Tad izstādes/vernisāžas laikā centra iedzīvotāji arī izvēlas savu mīļāko gleznu.

Šobrīd projekts īstenots jau 13 Latvijas sociālās aprūpes centros, tajā ir piedalījušies vairāk kā 400 mākslinieku, un ir uzdāvinātas ap tūkstotis gleznu un zīmējumu.