Baltijas Skicēšanas festivāls

Vieta Mākslas telpa Mala, Lenču iela 11, Cēsis

Datums

02.07.2021 - 04.07.2021

2., 3. un 4. jūlijā Cēsīs, mākslas telpā Mala un tiešsaitē norisināsies otrais Baltijas Skicēšanas festivāls, kas svinēs skicēšanu un zīmēšanu kā daļu no dzīvesveida! Šogad festivāls norisināsies online formātā, kas ļauj uz Cēsīm virtuāli uzaicināt skicētājus un māksliniekus no visas pasaules. Festivāla laikā tiešsaitē norisināsies vairāku vietējo un ārvalstu mākslinieku prasmju demonstrācijas, lekcijas un meistarklases, kā arī mūzikas un modeļu skicēšanas performance “Senses”. Festivāla ietvaros bez maksas notiks “skičpastaiga” – kas būs pastaiga pa Cēsu ielām ar kladi un zīmēšanas piederumiem, kurai var pievienoties ikviens zīmētājs gan klātienē, sekojot norādēm uz kartes, gan tiešsaitē vērojot translāciju un zīmējot kopā ar Urbansketchers Latvia.

2019. gadā Cēsīs notika pirmais šāda veida festivāls, kas Mākslas telpā Mala pulcēja vairāk nekā 400 dalībniekus un viesus. Šogad, kad zīmēšana un skicēšana kļuvusi par vienu no aizraujošākajiem hobijiem un daudziem par daļu no dzīvesveida, tapa skaidrs, ka festivāls jāpielāgo šī brīža apstākļiem, vēl jo vairāk, ņemot vērā, ka nākotnē festivāls plānojas kā ikgadējs kultūras pasākums Baltijā.

Festivāls ir domāts ikvienam, kuru uzrunā zīmēšana, jo organizatores ir pārliecinātas, ka zīmēšana ir prasme, ko ikviens var attīstīt līdzīgi kā glītrakstīšanu, dejošanu, dziedāšanu vai žonglēšanu. Festivāla sauklis ir “jā, Tu vari spēlēties”, un tā mērķis ir parādīt, ka zīmēt tiešām var rotaļājoties, kā arī dalīties ar to vieglumu, ko rada pati zīmēšana.

Festivālā ar savām meistarklasēm, lekcijām un prasmju demonstrācijām pievienosies mākslinieki ne tikai no Latvijas, bet arī no Francijas, Lielbritānijas, Spānijas un Krievijas. Festivāls ir starptautisks, tādēļ galvenā sarunvaloda ir angļu. Savukārt vaicātas, kāpēc Cēsis, organizatores atbild, ka Cēsis sevi ir pierādījušas kā mākslas pilsētu, un pasaulē daudzi, daudzi festivāli notiek ārpus galvaspilsētām, tā piešķirot pasākumam īpašu auru. Festivāla ieskaņu pasākumi ir arī kā gatavošanās svētkiem “Cēsis 815” , kurus šogad svinēsim gan kopā, gan attālināti. “‘Gribam, lai festivāls kļūst par tradīciju, svētkiem visiem, kam skicēšana un zīmēšana ir daļa no ikdienas un dzīvesveida. Latvijā un ārzemēs. Daudziem zīmēšana ir kā meditācija, lēnākas dzīves dzīvošana un sevis pašizpausme, tādēļ gribam šo nodarbi popularizēt un parādīt, ka tā ir domāta ikvienam. Paspēlējamies kopā! ” aicina festivāla organizatores.

Festivālu atbalsta Cēsu novada pašvaldība

https://www.balticsketchingfest.com/ Biļetes: https://fienta.com/baltic-sketching-festival-2021

Papildus informācija uskriga@gmail.com