Antoņenko, Kinča, Švēde un LNSO I Draugi Andrejam Žagaram

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

10.10.2020

Laiks

18:00

Sestdien, 10.oktobrī, plkst.18.00 koncertzālē “Cēsis”.

Turpinot tradīciju, jau otro gadu Cēsīs, Andreja Žagara bērnības un jaunības pilsētā, notiks viņam veltīts koncerts, ko rīko “Andreja Žagara kultūras attīstības fonds” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri (LNSO) un Koncertzāli “Cēsis”.

Koncertā piedalīsies LNSO temperamentīgā itāļu maestro Sesto Kvatrīni vadībā un operas solisti – soprāns Liene Kinča, mecosoprāns Zanda Švēde, tenors Aleksandrs Antoņenko un jaunais, daudzsološais baritons Rinalds Kandalincevs.

Koncertā skanēs Riharda Vāgnera, Džuzepes Verdi, Pētera Čaikovska, Kamilla Sensānsa un citu komponistu operu mūzika.

Mihails Barišņikovs par Andreju Žagaru savā intervijā žurnālam “IR” sacījis: “Kad viņš aizgāja no operas un sāka darīt savas privātās lietas, es smējos: tu gribi no Rīgas iztaisīt Zalcburgu! Viņam bija tāds entuziasms! Viņš smējās, kad es viņu tā ķircināju.(…)Viņš palīdzēja veidot karjeru tik daudziem brīnišķīgiem māksliniekiem, diriģentiem, dziedātājiem. Cepuri nost.”

“Andreja Žagara dzīves saturs bija augstvērtīga, iedvesmojoša māksla un izglītoti, apgaroti un skaisti cilvēki” – savu ilggadējo kolēģi raksturo komponists un fonda pārstāvis Artūrs Maskats.

Par savas darbības moto Andrejs Žagars vienmēr ir izvirzījis tiekšanos uz augstāku mērķu sasniegšanu un atbalstu izcilībām – tas raksturo gan viņa ilggadīgo darbu operas direktora amatā, kura laikā Latvijas Nacionālā opera nokļuva Eiropas un pasaules operteātru apritē, gan arī strādājot paša dibinātajā fondā, kam pateicoties, Latvijas publika varēja iepazīt tādu pasaules slavu ieguvušu mākslinieku kā Roberta Vilsona un Mihaila Barišņikova izrādes, un Andra Nelsona vadītā Leipcigas “Gewandhaus” orķestra koncertus.

*Pasākums nav paredzēts pirmsskolas vecuma bērniem.