Ansamblis Sin Dudar. Senās mūzikas koncerts “Sevilja 16. gadsimtā: skaņu portrets”

Vieta Ungurmuiža, Raiskuma pagasts, Cēsu novads

Datums

13.07.2024

Laiks

18:30

Cena

10€

Ungurmuiža aicina uz senās mūzikas koncertu “Sevilja 16.gadsimtā: skaņu portrets”, kas izskanēs 13.jūlijā plkst.18.30.

Jūlija siltajā vakarā senās mūzikas ansamblis “Sin Dudar” no Latvijas/Spānijas piedāvā klausītājiem koncertprogrammu “Sevilja 16. gadsimtā: skaņu portrets”.

Ansambļa “Sin Dudar” sastāvā ir divi mūziķi – latviešu dziedātāja Dārta Paldiņa un spāņu lautists Djego Čakons Gamezs (Diego Chacón Gámez), kas abi uzsāka kopīgu muzicēšanu, studējot seno mūziku Šveicē, Bāzeles Mūzikas augstskolā Schola Cantorum Basiliensis. Ansamblis pēc pirmavotiem iestudē 16.gadsimta spāņu mūzikas skaņdarbus, kas rakstīti laikmetam raksturīgajam instrumentam vihuelai un balsij. Šī ir reta iespēja šo mūziku dzirdēt Latvijā, šīs vasaras nogalē abi mūziķi ar šo programmu koncertēs arī Utrehtas Senās mūzikas festivālā.

Dārta Paldiņa nāk no Rīgas muzikālās tradīcijas un izglītības, un pēc Rīgas Doma kora skolas un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Dārta seno mūziku studējusi arī Francijā, Lionā un šobrīd Šveicē. Djego dzimtene ir Spānija, un jau gandrīz dekādi viņš dzīvo, studē un strādā Vācijā un Šveicē, koncertējot ar mūzikas kolektīviem Akademie für Alte Musik Berlin, Europäisches Hanse-Ensemble, Ensemble Kontraste.

Koncerta programma “Sevilja 16. gadsimtā: skaņu portrets” ir laicīga satura, iekļaujot dziesmas par mīlestību un renesanses laikmeta estētikā izteiktām dvēseles sajūtām, un instrumentālus skaņdarbus vihuelai no 16.gadsimta ietekmīgās Spānijas Impērijas pilsētas Seviljas kompozīciju krājumiem. Koncerta atmosfēra pieskaņota brīvam vasaras vakaram, kurā spāņu renesanses mūzika tiks papildināta ar nelieliem stāstījumiem par laikmeta estētiku, īpašo instrumentu, kontekstu. 16. gadsimts, Zelta laikmeta (Siglo de Oro) sākums Spānijā ir spilgts uzplaukuma periods gan politiski, teritoriāli un finansiāli, gan mākslā un literatūrā. Bagātās ostas pilsētas Seviljas galmos skanēja komponistu Alonso Mudarras un Migela de Fuenlana skaņdarbi, ko dzirdēsim arī šī koncerta programmā.

Programmā: Spāņu vihuelas komponistu A. Mudarras un M. de Fuenlana skaņdarbi

Koncertu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Biedrība Vox Iubilantis, Ungurmuiža.

Pasākuma rīkotājs Ungurmuiža