Animācijas filmas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” radošā grupa aicina uz tikšanos un īpašu seansu

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

02.02.2019

Laiks

12:30

Sestdien, 2.februārī, plkst.12.30 koncertzālē “Cēsis” notiks Latvijas simtgades animācijas filmas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” īpašais seanss, pēc kura skatītājiem būs iespēja satikt filmas režisoru Edmundu Jansonu, producenti Sabīni Andersoni, mākslinieci Elīnu Brasliņu un Noru Džumā, kura ierunājusi Mimmi lomu. Skatītājiem būs iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus un uzzināt animācijas filmas tapšanas aizkulises.

“Process bija ilgs. Tā doma, ka veido simtgades filmu, reizēm šķita biedējoša un paralizējoša, bet, ja padomā par valsti kā par sevi, ģimeni, bērniem, tad process šķiet vieglāks. Šis ir veltījums maniem vecākiem, maniem bērniem! Šis ir visas mūsu grupas veltījums mūsu vecākiem un mūsu bērniem,” atzīst filmas režisors Edmunds Jansons.

Animācijas filma ir aizraujošs piedzīvojumu stāsts par neparastu draudzību starp runājošiem suņiem un bērniem, kuri tic brīnumiem un nebaidās uzdrīkstēties. Notikumi risinās vienā no Rīgas noslēpumainākajiem rajoniem –  Maskačkā –, kur vasaras brīvlaikā pie savas māsīcas Mimmi ciemojas puisēns Jēkabs. Tur pilsētas centra puika iepazīstas ar Maskačkas runājošajiem suņiem un viņi piekrīt iesaistīties bērnu plānā nosargāt apkaimes parku, kuru uzņēmējs Rausis grasās pārvērst par bezpersonisku debesskrāpju kvartālu. Sākas neticami piedzīvojumi ar kopīgi izstrādātu slepenu plānu, draudzības pārbaudi un pakaļdzīšanos. Filma piemērota visai ģimenei – gan mazajiem, gan lielajiem bērniem, gan arī pieaugušajiem, kuri nav zaudējuši ticību saviem spēkiem radīt pārmaiņas. Filmas sižets balstīts labi pazīstamajā latviešu autores Luīzes Pastores grāmatā bērniem Maskačkas stāsts (Neputns, 2013), kas saņēmusi Latvijas Literatūras gada balvu, kā arī ir izdota angļu valodā (Dog Town, FireFly Press, 2018).

Biļetes var iegādāties kinoteātra kasēs. Kopumā filma tiks izrādīta vairāk nekā 100 vietās visā Latvijā: plašāka informācija par reģionālajiem seansiem, interesanti darba uzdevumi bērniem, kā arī video atrodami filmas mājaslapā www.runajosiesuni.lv/

Edmunda Jansona pirmās pilnmetrāžas animācijas filmas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” sižets balstīts rakstnieces Luīzes Pastores grāmatā bērniem “Maskačkas stāsts”. Filma tapusi animācijas studijā “Atom Art” sadarbībā ar Polijas studiju “Letko” Nacionālā Kino centra programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” ietvaros. Filmas scenārija autore ir Līga Gaisa, producente – Sabīne Andersone, lomas ierunājuši aktieri Andris Keišs, Gatis Gāga, Kaspars Znotiņš, Nora Džumā, Eduards Olekts, Baiba Broka, Eduards Zilberts, Māra Liniņa u. c.

Papildinformācija:
Marta Lagzdiņa
“Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” komunikācijas koordinatore
Mob. +371 29989769
E. marta.lagzdina@deepwhite.lv