Ambiente skatuve_JOEP BEVING

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

04.06.2022

Laiks

20:00

Cena

15€

Runā, ka, lai gūtu panākumus mūzikā, ir vajadzīgas trīs lietas – talants, īstais laiks un veiksme. Papildus tam – vēl kas īpašs, lai taptu pamanīts. Mūzikas platformās klausītākajam pianistam un komponistam Jūpam Bēvingam ir tas viss un vēl vairāk.

Gandrīz divus metrus garais nīderlandiešu pianists ar saviem mežonīgajiem matiem un plīvojošo bārdu atgādina draudzīgu milzi no bērnu pasaku grāmatas. Taču viņa spēle – nepiespiesta, melanholiska – izceļ viņa maigo dabu, bet smalkās melodijas nomierina dvēseli.

Bēvinga daiļrade ir pretlīdzeklis drudžainajai nenoteiktības un baiļu pilnajai pasaulei — mūzika laipnākai un gaišākai nākotnei. Pats mūziķis to sauc par “vienkāršu mūziku sarežģītām emocijām”.

Lai arī ar klavierspēli Bēvings bija aizrāvies jau bērnībā, dzīves ceļi viņu aizveda pie ekonomikas studijām un darba reklāmas jomā. 38 gadu vecumā Jūps tomēr apjauta savu patieso aicinājumu un atgriezās mūzikā. Savu muzikālo karjeru uzsācis salīdzinoši nesen, šobrīd viņš jau tiek minēts līdzās tādiem vārdiem kā Makss Rihters, Nils Frāms un Ļubomirs Meļņiks.

Vienatnē paša ierakstītais pirmais soloalbums Solipsism nāca klajā 2015. gadā, izvēršoties par patiesu sensāciju ar desmitiem miljonu klausījumiem mūzikas vietnēs un tam sekojošiem izpārdotiem koncertiem. Tam sekoja sadarbības uzaicinājums ar prestižo izdevniecību Deutsche Grammophon, kuras paspārnē iznāca divi nākamie triloģijas albumi Prehension un Henosis.

2022.gada 8.aprīlī klajā nāk Jūpa Bēvinga ceturtais studijas albums Hermetism. Antīkās filosofijas iedvesmots, viņa jaunākais projekts ir universālu ideju meklējumos. Rakstīts pandēmijas tumšajās dienās, baiļu un polarizācijas laikmetā, Bēvinga ieraksts piedāvā skaudras melanholijas ar cerību sajaukumu. “Es ceru, ka manai mūzikai būs mierinoša un klausītājus saliedējoša ietekme,” atklāj pats mākslinieks.

Koncerts Cēsīs notiek jaunā albuma Eiropas koncerttūres ietvaros.

Uz tikšanos 4.jūnijā plkst.20.00!

Pasākuma rīkotājs Koncertzāle Cēsis