24H hakatons “Climathon Cēsis 2019”

Vieta RTU Cēsu filiāle, Piebalgas iela 3, Cēsis

Datums

25.10.2019

Laiks

09:00

Piektdien, 25. oktobrī, plkst.9.00 RTU Cēsu filiālē notiks 24 stundu hakatons «Climathon Cēsis 2019», kas būs veltīts tam, kā analizēt un izmērīt klimata pārmaiņu ietekmi uz Cēsu pilsētas zaļajām teritorijām (īpaši vērtējot Gaujas teritoriju Cēsu pilsētā) un to, kā tūrisma attīstība Cēsīs var mijiedarboties ar ekosistēmu pakalpojumiem.

Hakatons tiek organizēts EIT «Climate-KIC» starptautiskās inicatīvas «Climathon 2019» un Cēsu novada pašvaldības īstenotā projekta «Augmented Urbans» ietvaros.

Kas tiek meklēti risinājumi?
Ir definēti divi tematiskie virzieni – «Ekosistēmu pakalpojumi un tūrisms» un «Klimats». Abos virzienos mērķis ir meklēt jaunus rīkus un pakalpojumus, kas varētu risināt esošo problēmātiku un kas būtu vizualizējami ar 3D/XR/VR tehnoloģijām.

«Ekosistēmu pakalpojumi un tūrisms» virzienā dalībnieki tiek aicināti radīt rīkus, kas palīdzētu pašvaldībai izvērtēt un attīstīt tūrisma pakalpojumu klāstu vai attīstīt biznesa idejas ekosistēmu pakalpojumu izmantošanai un tūrisma slodzes mazināšanai. Ir daudz neatbildētu jautājumu, piemēram, kā ekosistēmu pakalpojumi var palīdzēt videi draudzīgam, unikālam un uz kūrorta bāzes veidotam tūrismam, kā novērtēt esošās dabas vērtības un pielietot tās tūrisma produktu attīstīšanai, neradot tām papildu slodzi, kā pašvaldībai būt veiksmīgam mediatoram starp dabas aizsardzību un tūrisma radīto spiedienu.

«Klimats» virzienā tikmēr būs iespēja veidot rīkus, kas varētu palīdzēt atpazīt un novērtēt klimata riskus, reaģēt uz tiem gan īstermiņā, gan ilgtermiņā, un kāda ir pilsētas pielāgošanās spēja un prasības, kādas būtu jāizvirza pašvaldībai ekonomiskās darbības attīstīšanai. Dalībnieki ir aicināti izstrādāt risinājumus, kas palīdzēs pašvaldībai un/vai iedzīvotājiem, uzņēmējiem un tūristiem individuāli reaģēt, pielāgoties un mazināt ietekmi uz klimatu.

Kas ir aicināti piedalīties?
Hakatonā tiek aicināti piedalīties jebkuri interesenti, kuri vēlas un var palīdzēt radīt novatoriskus risinājumus, tajā skaitā, programmētājus, programmatūras izstrādātājus, grafikas un saskarnes dizainerus, statistiķus, matemātiķus, datu zinātniekus un datu analītiķus, datu žurnālistus, datu kopienas aktīvistus, IT projektu vadītājus, GIS ekspertus, UX / UI ekspertus, vizualizācijas ekspertus, zinātniekus, nevalstisko organizāciju pārstāvjus, valsts ierēdņus, pašvaldību darbiniekus, bibliotekārus utt.
Dalībniekiem jābūt 18 gadus veciem, jaunāki interesenti aicināti sazināties ar hakatona organizatoriem, lai uzzinātu dalības noteikumus.

Dalība hakatonā ir bezmaksas, dalībnieki var pieteikties gan individuāli, gan komandās. Reģistrēties hakatonam iespējams mājaslapā https://climathon.climate-kic.org/en/cesis līdz 18.oktobrim.

Veiksmīgāko risinājumu autori saņems balvas no koprades mājas «Skola6», Vides Risinājumu Institūta, «Tech Chill» kā arī iespēju attīstīt ideju projekta «Augmented Urbans» gaitā .